Non League Div One: Isthmian North Standings - overall, home, away standings
Tournament
Non League Div One: Isthmian North
2024-2025
- Overall
Northern West
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bootle | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:0 | 9 |
|
2 | Congleton Town | 4 | 2 | 1 | 1 | 11:7 | 7 |
|
3 | Stalybridge | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:0 | 6 |
|
4 | Wythenshawe Town | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | 6 |
|
5 | Kidsgrove Athletic | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | 6 |
|
6 | Hednesford | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | 6 |
|
7 | Widnes | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:2 | 4 |
|
8 | Mossley | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:1 | 4 |
|
9 | City of Liverpool | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | 4 |
|
10 | Trafford | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:1 | 3 |
|
11 | Clitheroe | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 3 |
|
12 | Avro | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 3 |
|
13 | Vauxhall Motors | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:6 | 3 |
|
14 | Nantwich | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | 3 |
|
15 | Witton Albion | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:5 | 3 |
|
16 | Newcastle Town | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 2 |
|
17 | Runcorn Linnets | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 2 |
|
18 | Chasetown | 2 | 0 | 1 | 1 | 4:7 | 1 |
|
19 | Hanley Town | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:6 | 1 |
|
20 | Wythenshawe Amateurs | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:6 | 1 |
|
21 | Stafford Rangers | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:8 | 1 |
|
22 | Atherton Collieries | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:8 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Southern Central
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Flackwell Heath | 3 | 3 | 0 | 0 | 12:3 | 9 |
|
2 | Berkhamsted | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:0 | 6 |
|
3 | Real Bedford | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:2 | 6 |
|
4 | Beaconsfield Town | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:2 | 6 |
|
5 | Aylesbury United | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | 6 |
|
6 | Welwyn Garden City | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:2 | 6 |
|
7 | Hadley | 2 | 1 | 1 | 0 | 7:2 | 4 |
|
8 | Enfield 1893 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 4 |
|
9 | Kings Langley | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
|
10 | Ware | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:4 | 3 |
|
11 | Thame United | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:6 | 3 |
|
12 | AFC Dunstable | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:7 | 3 |
|
13 | Barton Rovers | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:9 | 3 |
|
14 | Leighton Town | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
15 | Biggleswade | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | 1 |
|
16 | Hertford Town | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:7 | 1 |
|
17 | Kidlington | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | 0 |
|
18 | Leverstock Green | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 0 |
|
19 | Northwood | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 0 |
|
20 | North Leigh | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:7 | 0 |
|
21 | Stotfold | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:8 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Southern South
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Exmouth | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | 6 |
|
2 | Mousehole | 2 | 2 | 0 | 0 | 3:0 | 6 |
|
3 | Yate Town | 2 | 2 | 0 | 0 | 3:1 | 6 |
|
4 | Melksham Town | 2 | 1 | 1 | 0 | 6:1 | 4 |
|
5 | Malvern Town | 2 | 1 | 1 | 0 | 6:2 | 4 |
|
6 | Helston Athletic | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | 4 |
|
7 | Bashley | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
|
8 | Evesham United | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:1 | 3 |
|
9 | Falmouth Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
|
10 | Westbury United | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 3 |
|
11 | Cribbs | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | 3 |
|
12 | Bideford | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:2 | 3 |
|
13 | Thatcham Town | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:3 | 3 |
|
14 | Didcot Town | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:5 | 3 |
|
15 | Willand Rovers | 2 | 0 | 2 | 0 | 4:4 | 2 |
|
16 | Bemerton Heath Harleq. | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
|
17 | Shaftesbury Town | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | 1 |
|
18 | Bristol Manor Farm | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:2 | 1 |
|
19 | Larkhall Athletic | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
|
20 | Bishop's Cleeve | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | 0 |
|
21 | Tavistock | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:2 | 0 |
|
22 | Cinderford Town | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:10 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Isthmian North
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Felixstowe & Walton Utd. | 1 | 1 | 0 | 0 | 6:1 | 3 |
|
2 | Maldon & Tiptree | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | 3 |
|
3 | Bury Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | 3 |
|
4 | Witham Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | 3 |
|
5 | Brentwood Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:2 | 3 |
|
6 | Gorleston | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
|
7 | Sporting Bengal United | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
|
8 | Basildon United | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
|
9 | Ipswich Wanderers | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
|
10 | Grays | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
|
11 | Mildenhall Town | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
|
12 | Cambridge City | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
13 | Heybridge Swifts | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
14 | Waltham Abbey | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
|
15 | Waltham Forest | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
|
16 | Haringey Borough | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
|
17 | Tilbury | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
|
18 | Redbridge | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:4 | 0 |
|
19 | Wroxham | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | 0 |
|
20 | Brightlingsea Regent | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | 0 |
|
21 | Concord | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | 0 |
|
22 | Newmarket Town | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:6 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Isthmian South Central
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kingstonian | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | 6 |
|
2 | Farnham Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:1 | 3 |
|
3 | Horndean | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | 3 |
|
4 | Metropolitan | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | 3 |
|
5 | Hayes & Yeading | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 3 |
|
6 | Hartley Wintney | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
|
7 | Harrow | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
|
8 | Rayners Lane | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
|
9 | Westfield (Surrey) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
|
10 | South Park | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
|
11 | Hanworth Villa | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
12 | Leatherhead | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
13 | Raynes Park Vale | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
14 | Southall | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
|
15 | Ascot United | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
|
16 | Guernsey | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
|
17 | Ashford Town | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
|
18 | Sutton Common Rovers | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 |
|
19 | Moneyfields | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | 0 |
|
20 | Uxbridge | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | 0 |
|
21 | Badshot Lea | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | 0 |
|
22 | Binfield | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:4 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Isthmian South East
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | East Grinstead Town | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
|
2 | Sittingbourne | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:0 | 3 |
|
3 | Beckenham Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 3 |
|
4 | Deal Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 3 |
|
5 | Sevenoaks Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 3 |
|
6 | Herne Bay | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | 3 |
|
7 | Hythe Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
|
8 | Sheppey United | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
|
9 | Merstham | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
|
10 | Ramsgate | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
|
11 | Ashford United | 2 | 0 | 2 | 0 | 5:5 | 2 |
|
12 | Margate | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 2 |
|
13 | Erith Town | 1 | 0 | 1 | 0 | 3:3 | 1 |
|
14 | Littlehampton Town | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | 0 |
|
15 | Phoenix Sports | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
|
16 | Three Bridges | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
|
17 | Steyning Town | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
|
18 | AFC Croydon Athletic | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | 0 |
|
19 | Burgess Hill | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 |
|
20 | Eastbourne Town | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 |
|
21 | Lancing | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 |
|
22 | Broadbridge Heath | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:5 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Northern East
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cleethorpes Town | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:2 | 7 |
|
2 | AFC Emley | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | 7 |
|
3 | Belper Town | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 6 |
|
4 | Stocksbridge Park Steels | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:4 | 5 |
|
5 | Garforth Town | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | 4 |
|
6 | Dunston UTS | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
|
7 | Sherwood Colliery | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 4 |
|
8 | Bradford PA | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 4 |
|
9 | Carlton Town | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:4 | 4 |
|
10 | Grimsby Borough | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:1 | 3 |
|
11 | Pontefract Collieries | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:1 | 3 |
|
12 | Bishop Auckland | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 3 |
|
13 | North Ferriby | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
|
14 | Brighouse Town | 4 | 0 | 3 | 1 | 3:7 | 3 |
|
15 | Newton Aycliffe | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 2 |
|
16 | Sheffield | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 2 |
|
17 | Bridlington Town | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:2 | 2 |
|
18 | Liversedge | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:4 | 2 |
|
19 | Ossett United | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:6 | 2 |
|
20 | Ashington AFC | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
|
21 | Consett | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | 1 |
|
22 | Heaton Stannington | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:5 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Northern Midlands
# | Team | G | W | D | L | Gols | P | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corby | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:0 | 12 |
|
2 | Worcester | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:2 | 6 |
|
3 | Sporting Khalsa | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | 6 |
|
4 | Anstey Nomads | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:6 | 6 |
|
5 | Boldmere St. Michaels | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:4 | 6 |
|
6 | Coleshill Town | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
|
7 | Wellingborough Town | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 6 |
|
8 | Quorn | 2 | 1 | 1 | 0 | 6:2 | 4 |
|
9 | Walsall Wood | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | 4 |
|
10 | Coventry Sphinx | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:3 | 4 |
|
11 | Shepshed Dynamo | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | 4 |
|
12 | Rugby Town | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:5 | 4 |
|
13 | Loughborough University | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | 3 |
|
14 | Sutton Coldfield | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:6 | 3 |
|
15 | Bedworth United | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:6 | 3 |
|
16 | AFC Rushden & Diamonds | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | 3 |
|
17 | Racing Club Warwick | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:7 | 3 |
|
18 | Darlaston Town | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | 1 |
|
19 | Long Eaton United | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | 1 |
|
20 | Grantham | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | 1 |
|
21 | Lye Town | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:7 | 0 |
|
22 | Leicester Road | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:6 | 0 |
|
Promotion
Promotion Play-off
Relegation